Strony internetowe na zamówienie. Ile kosztuje strona www ?

Strony internetowe na zamówienie. Ile kosztuje strona www ?

Ile kosztują strony internetowe na zamówienie ?

Ile kosztuje zamówienie strony internetowej ? Takie pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca, który planuje zaistnieć w internecie. Trzeba mieć na uwadze, że strona internetowa to temat rozległy i podobnie jest też z ceną za wykonanie strony www.

Na wykonanie strony ma wpływ bardzo wiele czynników. Niemniej jednak najwięcej firm jest zainteresowanych wizytówka internetową składającą się z pięciu zakładek czyli strony głównej i kilku podstawowych zakładek jak Oferta, O firmie, Cenni, Kontakt. Na takie strony klienci składają najczęściej zamówienie. Jest to najpopularniejsza obecnie opcja i taka strona kosztuje jak poniżej:

RABAT - 300 zł

1299 zł - 300 zł = 999 zł + VAT

za stronę internetową do pięciu zakładek z panelem administracyjnym
działającą na komputerach i telefonach
1299 zł - 300 zł = 999 zł 

Strona internetowa cennik

999zł

+VAT

Tworzenie stron www

40zł

+VAT

Aktualizacja stron www

0zł

+VAT

Zaliczka

Co obejmuje wykonanie strony internetowej na zamówienie?

Oferta na wykonanie strony internetowej na zamówienie składa się z wielu elementów:

Zamawianie domeny i hostingu

Wielokrotnie jest tak, że klient zamówił sobie już domenę do strony internetowej zakładając nową firmę. Jest to bardzo dobre podejście. Wymyślając nazwę firmy warto wziąć pod uwagę dostępność domeny i jeśli jest dostępna warto ją zamówić. Niestety osoba nie zajmująca się na co dzień tematyką stron internetowych nie ma do końca wiedzy co, jak i gdzie zamówić.

Na rynku jest bardzo wielu operatorów internetowych i ceny są bardzo zróżnicowane. Dodatkowo też pojawiają się pułapki, z których istnienia przeciętny klient nie zdaje sobie sprawy:

 1. Zamówienie domeny nie jest wystarczające.
  Domena to tylko nazwa. Do działania strony internetowej niezbędny jest hosting czyli miejsce na stronę wraz ze zdjęciami, i innymi plikami oraz na utworzenie skrzynek e-mail.
 2. Wymagania strony internetowej.
  Każda strona z panelem administracyjnym CMS wymaga do poprawnego działania także bazy danych. Na szczęście obecnie większość operatorów nawet w najniższych pakietach pozwala na utworzenie chociaż jednej bazy danych
 3. Koszt certyfikatu SSL.
  Obecnie standardem staje się certyfikat bezpieczeństwa SSL. U części operatorów certyfikaty są w cenie w raz z domeną, a u wielu jest to dodatkowy koszt.
 4. Cena za abonament za domenę i hosting.
  Jak zwykle największa pułapka dotyczy ceny. Większość operatorów ma następujący system: w pierwszym roku cena jest atrakcyjna, a w kolejnych znacznie wzrasta. Składając zamówienie na hosting trzeba bardzo się pilnować. Skuszeni ofertą za symboliczną złotówkę nieświadomie zgadzamy się na kilkaset złotowy abonament w kolejnych latach. Praktycznie nikt nie czyta regulaminu. Prawda ?

W związku z tym, aby uniknąć sytuacji niepotrzebnych wydatków zajmujemy się za klienta kwestią zamówienia domeny czy hostingu, a klient dokonuje tylko płatności.

 • W uzgodnieniu z klientem dobieramy domenę strony internetowej do nazwy firmy lub branży
 • Składamy zamówienie u operatora na odpowiedni hosting, zazwyczaj pakiet najtańszy,
 • W cenie tworzenie skrzynek e-mail w domenie

Projektowanie strony internetowej na zamówienie. Szablon czy indywidualny projekt ?

Projektowanie stron internetowych zaczyna się gdy hosting jest już zamówiony. Na serwerze w tymczasowym folderze zostaje zainstalowany system strony internetowej wraz z systemem CMS. Strony www na zamówienie wykonuje się na bazie materiałów dostarczonych przez klienta. Treści na stronę powinny być umieszczone w pliku tekstowym, najlepiej podzielone na poszczególne zakładki. Jeśli strona internetowa ma zawierać galerie, to najlepiej zdjęcia przesłać w osobnym pliku, gdzie tytuł galerii zostanie umieszczony w treści e-maila.

Na podstawie dostarczonych materiałów wykonywany jest projekt strony internetowej. Zazwyczaj wykonywana jest strona główna jedna lub kilka zakładek. Link do projektu strony przekazywane jest do klienta, a następnie na podstawie uwag wprowadzane są korekty oraz wykonywane są pozostałe zakładki.

Zamówienie grafiki na stronę www i logo

Do budowy strony internetowej wykorzystywane są profesjonalne zdjęcia, zwłaszcza na stronę główną. Ile kosztuje strona internetowa na zamówienie z profesjonalnymi zdjęciami ? Standardowo w cennik strony www obejmuje trzy komercyjne zdjęcia, ale na dodatkowe zamówienie można kupić kolejne, których cena zwiększy koszt wykonania strony internetowej.

Zamieszczenie i uruchomienie strony internetowej na hostingu

Gdy zakończymy wykonywanie strony internetowej na zamówienie umieszczamy ja pod właściwą domeną. Wtedy też strona www zgłaszana jest do wyszukiwarki Goole. Jaki jest koszt ? Jest to usługa bezpłatna wliczona w cenę. Czas po jakim strona zacznie się wyświetlać w wyszukiwarce i na jakim miejscu jest zależna od algorytmu Google.

Aktualizacja strony. Ile kosztuje administracja strony internetowej ?

Poza zakończeniu projektu i rozliczeniu strony www klient otrzymuje komplet haseł oraz instrukcję. Teraz po jego stronie leży aktualizacja lub modernizacja strony internetowej. Możliwa jest także aktualizacja strony na zamówienie. Ile kosztuje modernizacja strony internetowej ? Aktualna cena za godzinę zawarta jest w cenniku. Jest to koszt za każdą rozpoczętą godzinę. Znaczy to, że najlepszym rozwiązaniem jest raz na jakiś czas zebrać więcej materiałów przesłać do uaktualnienia na stronie internetowej. 15 minut pracy czy 60 minut te taki sam koszt.

Modernizacja stron na zamówienie

Nasza specjalność to nie tylko nowe strony www na zamówienie. Modernizacja stron internetowych to tez nasza działka. Koszt modernizacji strony internetowej jest zbliżony do wykonania nowej strony internetowej. Cena za modernizację stron to prawie ten sam proces co wykonanie nowej strony. Przebudowa starej strony wiąże się zazwyczaj z budową od podstaw, gdyż wymaga tego technologia RWD. Obecna nowoczesna strona internetowa musi być responsywna, a co wymaga całkiem nowego podejścia, wice zamówienie modernizacji strony jest równoważne z zamówieniem nowej strony. Oferta na wykonanie obejmuje podobne etapy.

Gdzie złożyć zamówienie na stronę ? Firma czy freelancer ?

Na pewno każdy, kto chce zlecić wykonanie strony internetowej na zamówienie zadaje sobie pytanie gdzie zlecić wykonanie strony. Czy ma być to frelancer, gdzie cena za wykonanie strony nie powinna być wysoka, gdyż jedna osoba nie generuje dużych kosztów i cena strony internetowej może być przez to atrakcyjna. A może jednak agencja interaktywna mające wielu specjalistów, koszty związane z zarzadzaniem, wynajmem powierzchni biurowych i wieloma czynnikami mającymi wpływ na ostateczny cennik. Na zamówienie strony internetowej w dużej agencji sprawdzi się jeśli zamówienie składa duża firma, która chce wykonać zaawansowany serwis internetowy. Gdy klient na duży budżet będzie to dobre rozwiązanie. Jeśli natomiast dla klienta nie dysponującego dużymi środkami koszt wykonania strony internetowej ma znaczenie, to warto zastanowić się nad zleceniem w małej firmie czy u freelancera.

A w jakiej firmie złożyć zamówienie na projekt strony i jakimi kryteriami się kierować ? Być może to cennik wykonania stron internetowej będzie miał główne znaczenie, ale ostatecznie powinny zdecydować przykłady stron czyli realizacje

Strony internetowe na zamówienie. Ile kosztuje strona www

Projekt strony internetowej – grafika komputerowa

Poza zamówieniem strony internetowej istnieje także możliwość zamówienia materiałów graficznych, np. logo czy ulotek. Współpracujemy z grafikiem, który wykona projekt profesjonalnego logo czy wizytówki. Oferta na wykonanie logo do strony internetowej ma wiele pozycji

Zapraszamy do zapoznania się w z informacją jak powstaje logo na zamówienie.

Projekt strony internetowej logo na zamówienie

Ile kosztuje responsywna strona internetowa ?

Rozważając tworzenie stron internetowych na zamówienie należy także zwrócić uwagę na technologię wykonania danej strony. Czy koszt strony internetowej ma obejmować wykonanie strony responsywnej czyli RWD ? Czym jest responsywna strona internetowa ? To taka, która dynamicznie dostosowuje się do rozmiarów, proporcji i rozdzielczości ekranu urządzenia. Odpowiada to mechanizm responsywności. Wygląd na komputerze czy telefonie różni się od siebie. Menu strony internetowej przybiera inna formę, poszczególne sekcje przesuwają się względem siebie automatycznie. Ile kosztuje responsywna strona internetowa ? Cena za stworzenie strony responsywnej nie odbiega to ta sama cena, gdyż nie wymaga dodatkowego nakładu pracy. Wszystko dzieje się automatycznie.

Co ma wpływ na koszt strony www na zamówienie

Standardowo koszt strony www na zamówienie obejmuje:

 • Dobór domeny wraz z klientem, zamówienie jej wraz z hostingiem
 • Tworzenie skrzynek e-mail
 • Projekt strony internetowej zgodnie z ofertą z dostarczonych materiałów
 • Wprowadzanie poprawek do projektu strony internetowej
 • Umieszczenie strony www na docelowym serwerze
 • Zgłoszenie do Google

Wszystkie te koszty zawiera podstawowa oferta na wykonanie strony internetowej.

W trakcie trwania projektu klient może podjąć decyzję o zwiększeniu zakresu prac nad projektem. Aby tworzenie stron internetowych przebiegało transparentnie każdorazowo w takim przypadku klient jest informowany o tym, że wychodzimy poza zakres oferty. Wtedy zamawiający jest informowany o tym, że koszt strony internetowej wzrośnie i dopiero po jego akceptacji dodatkowe treści są zamieszczane na stronie www.

Jakie czynniki mogą mieć na wpływ na ostateczny koszt strony internetowej na zamówienie ?

 • dodanie kolejnych zakładek,
 • przesłanie dodatkowych wpisów na bloga
 • przesłanie dodatkowych galerii zdjęć
 • zakup dodatkowych zdjęć komercyjnych

Gdy zakończymy projektowanie strony internetowej cena za wykonanie zostaje uaktualniona i przesłana jako rozliczenie projektu do klienta wraz z fakturą.

Oferta na wykonanie strony www, co powinna zawierać ?

Każda oferta na wykonanie strony internetowej powinna zawierać kompleksową informację na temat ceny poszczególnych elementów całego procesy projektowania strony. Klient składając zamówienie powinien mieć świadomość i przekonanie, że cennik, który otrzymał jest pełny. Na pewno w ofercie powinny znaleźć się informacje:

 • ile kosztuje domena oraz hosting,
 • jaki jest koszt wykonania strony internetowej,
 • jaka jest cena za wykonanie dodatkowej zakładki,
 • ile kosztuje zrobienie każdej dodatkowej galerii,
 • czy wykonanie bloga jest dodatkowo płatne ?
 • czy cennik zawiera wykonanie wersji obcojęzycznej i ile kosztuje kolejna wersja językowa ?

Jeśli cennik za wykonanie strony jest wyczerpujący, to może oznaczać, że oferta za wykonanie nie była do końca precyzyjna, a klient który zlecił wykonanie strony internetowej na zamówienie musi się liczyć z dodatkowymi kosztami.

Dlatego też nasza oferta zawiera wszystkie te elementy. Cennik to otwarta kalkulacja z wyszczególnieniem ceny za poszczególne elementy strony.

Ile trwa wykonanie strony internetowej ?

W większości przypadków pierwszą rzeczą, która interesuje klienta to ile kosztuje strona internetowa, ale zaraz na drugim miejscu pojawia się pytanie i termin wykonania stron www. Wszystko zależy od kiedy liczymy termin rozpoczęcia tworzenia strony internetowej.

Jednym z większych problemów każdego klienta jest przygotowanie treści na stronę. Przygotowanie oferty do zazwyczaj jeden dzień roboczy. Decyzja klienta i zamówienie strony internetowej, to też jeden lub dwa dni, natomiast problem zaczyna się, gdy trzeba zacząć pracę, a projekt strony wymaga treści, którą dostarcza klient. Gdy treści na stronę są już gotowe, to wykonanie projektu wstępnego to około tydzień i po akceptacji drugi tydzień na dokończenie. Dlatego tez czas trwania prac nad stroną internetową, to suma czasów oczekiwania na materiały oraz czas tworzenia strony www. Dlatego też każdy klient może wstępnie samodzielnie odpowiedzieć jaki jest czas wykonania projektu. Zdarzają się projekty prostych stron trwające miesiące ze względu na czas oczekiwania na treści od klienta, a także trafiają się rekordowe czasy, gdy klientowi zależało na czasie i miał już przygotowane treści i kompletna strona była wykonana w weekend.

Kup stronę www na zamówienie - podsumowanie

Mam nadzieję, że te kilka informacji zachęciło Państwa do złożenia zapytania i zlecenia strony internetowej na zamówienie.

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Strona internetowa cena. Wykonanie stron na zamówienie

Złożenie zapytanie nic nie kosztuje, dlatego zachęcam do wysłania krótkiego zapytania na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W treści e-maila warto podać krótką informacje na temat branży, szacowanej liczby podstron, galerii, itp. Na tej podstawie zostanie przygotowania oferta na wykonanie strony i podany koszt szacunkowy.

Wybrane realizacje stron na indywidualne zamówienie

Strony internetowe na zamówienie przykład realizacji
Strony internetowe na zamówienie Zamów stronę

Ostatnie wpisy z naszego bloga