Modernizacja stron internetowych cena

Modernizacja stron internetowych cena. Skuteczna przebudowa stron.

RABAT - 300 zł

1299 zł - 300 zł = 999 zł + VAT

za stronę internetową do pięciu zakładek z panelem administracyjnym
działającą na komputerach i telefonach
1299 zł - 300 zł = 999 zł 

Strona internetowa cennik

999zł

+VAT

Tworzenie stron www

40zł

+VAT

Aktualizacja stron www

0zł

+VAT

Zaliczka

Chciałbym Państwa przekonać, że do modernizacji nie zawsze należy podejść przez pryzmat ceny samej przebudowy strony czyli jednorazowego kosztu. W wielu przypadkach może okazać się, że przebudowa strony to inwestycja generująca długofalowe oszczędności. Trzeba na to spojrzeć z szerszej perspektywy.

W dalszej części przedstawię przykład, który być może będzie także Państwa dotyczył.

Czy na modernizacji można oszczędzić ?

Bardzo często kompleksowe podejście do modernizacji naszej strony może skutkować długoterminowymi oszczędnościami.

Przykład:

Zgłosił się do nas klient chcący przebudować swoją bardzo starą stronę internetową. W związku z tym, że technologia w jakiej była wykonana nie dawała szans, na zmodernizowanie na nowoczesną stronę responsywną otrzymał ofertę na wykonanie całkiem nowej strony działającej na każdym urządzeniu. W trakcie rozmów okazało się, że klient płaci za hosting kilkaset zł rocznie abonamentu u jednego z większych polskich operatorów. Ostatecznie klient wyraził zgodę na dokonanie transferu domeny oraz hostingu do nowego operatora. W tym przypadku był to www.lh.pl , gdzie za szybszy serwer opłata była znacznie niższa. Dzięki kompleksowemu podejściu klient zaczął rocznie oszczędzać ok. 400zł na kosztach hostingu, a wydatek na stronę zwrócił się po 2-3 latach.

Kiedy należy przeprowadzić modernizację strony internetowej ?

Zawsze jest dobry czas, aby wykonać ulepszanie czy przebudowę strony internetowej. Najczęściej jednak proces ten należy przeprowadzić, gdy nasza strona nie spełnia warunków responsywności. Obecnie standardem są responsywne strony www, które charakteryzują się tym, ze dynamicznie dostosowują się do ekranów urządzenia na jakim są wyświetlane. Strona starego typu na telefonie nie zmienia swojego kształtu i jest nieczytelna.

Jakie są powody modernizacji strony ?

  • Jednym z głównych powodów budowy nowej responsywnej strony jest dostosowanie treści znajdujących się na stronie do urządzeń mobilnych. Obecnie większość osób ogląda strony na smartfonach, a jeśli strona jest nieczytelna, to jest szybko opuszczana nie daje szansy na zainteresowanie naszą ofertą,
  • Powodem modernizacji jest głównie przebudowa części wizualnej strony. Zmiana szaty graficznej jest bardzo ważna, gdyż współczesne standardy znacznie odbiegają od tych z przed kilku czy kilkunastu lat
  • Kolejnym powodem jest widoczność w przeglądarkach. Jak wiadomo strony, które nie są zoptymalizowane pod urządzenia mobilne znacznie spadają w wynikach wyszukiwania w Google. Aby temu zapobiec należy gruntownie przebudować stronę internetową.
  • Przy okazji przebudowy strony warto zintegrować ją w mediami społecznościowymi. Na nowej stronie powinny znaleźć się ikonki-linki do najpopularniejszych social mediów. Nawet jeśli do tej pory niemieli Państwo założonych konta na najpopularniejszych portalach społecznościowych, to koniecznie należy to zrobić, gdyż to zwiększa zasięgi i jest uzupełnieniem strony internetowej,
  • Stare strony internetowe podczas ich tworzenia nie miały zainstalowanych certyfikatów bezpieczeństwa SSL. Dlatego modernizując stronę przy okazji można zainstalować certyfikat SSL czyli tzw. „kłódkę”. U wielu operatorów internetowych certyfikaty są bezpłatne lub cena ich jest niewielka, a powoduje, że klienci wchodzący na stronę internetową nie widzą komunikatu, że strona jest niebezpieczna

Co jeszcze poza standardową modernizacją strony ?

Jeśli nasza strona ma wiele lat, to jest duża szansa, że znajduje się na starym serwerze. Bardzo często abonament jaki płacimy za hosting jest wysoki. Co można z tym zrobić ?

Warto sprawdzić ceny hostingu u alternatywnych operatorów. Bardzo często jest tak, że nowi operatorzy oferują lepsze warunki finansowe, a oferują większe szybkości serwera czy większe pojemności. W związku z tym przy okazji przebudowy można wykupić usługi hostingu u innego operatora i zmodernizowaną stronę umieścić na nowym szybszym serwerze.

Modernizacja stron www cena

Etapy przebudowy strony www

Modernizacja strony internetowej przebiega w kilku etapach:

Zebranie informacji na temat obecnej strony

Pierwszy etap jest bardzo ważny. Im więcej informacji przekaże klient, tym oferta będzie precyzyjniejsza i tym bardziej cena będzie odzwierciedlała realny koszt operacji. Koszt modernizacji strony www zależy głównie od liczby podstron i materiałów się na niej znajdujących.

Czym jest podstrona czyli zakładka. To zestaw tekstów, zdjęć, tabel, materiałów multimedialnych pojawi się po kliknięciu w wybraną pozycję menu czy pozycje podmenu. Podstroną jest także artykuł w aktualnościach, pojedynczy wpis na blogu czy jedna galeria. Jeśli dana pozycja menu np. Oferta składa się z wielu podpozycji, to też są to zakładki.

Decydując się na modernizację strony klient powinien wstępnie wiedzieć czy przebudowana strona ma mieć taką samą liczbę podstron. Na tej podstawie zostanie sporządzona zostanie oferta.

Oferta z podaniem ceny

W większości przypadków modernizacja strony internetowej nie będzie polegała na ulepszaniu strony internetowej, lecz na zbudowaniu nowej zgodnej z wszelkimi obecnie obowiązującymi standardami.

Oferta sporządzona jest w formie otwartej kalkulacji z rozbiciem na koszty poszczególnych elementów strony. Przy podstawowych podstronach takich jak O firmie, Referencje czy Kontakt przyjmowana jest stała cena. Często się zdarza, że Oferta składa się z wielu podstron, które mają zbliżona formę. W takim przypadku stosuje się rabat na wszystkie podstrony Oferty w związku z mniejszym nakładem pracy.

Jeśli obecna strona internetowa znajduje się na starym wolnym serwerze lub roczna opłata za serwer czy domenę jest bardzo wysoka klient ma możliwość przeniesienia się do nowego operatora.

Znaczące jest to, że wszelkie formalności związane z wyborem i zamówieniem nowego hostingu, transferu domeny wykonywane są po uzgodnieniu z klientem, ale bez jego udziału, co jest znacznym ułatwieniem. Zamówienia są dokonywane w imieniu klienta, tak by on był właścicielem hostingu i domeny i nowego operatora.

Instalacja systemu CMS strony internetowej

Następnie strona internetowa wraz z panelem jest instalowana na serwerze wraz z panelem administracyjnym zwanym CMS. Nowa strona będzie zainstalowana na docelowym serwerze na hostingu klienta. Gdy wszystko przebiegnie pomyślnie można przystąpić do zasadniczej części czyli tworzenia projektu strony internetowej.

Projekt i uruchomienie

Modernizowana strona internetowa będzie wykorzystywała elementy dotychczasowej strony www takie jak logo, linki do portali społecznościowych, a przede wszystkim treści. Teksty zazwyczaj pozostają niezmienne, ale często warto zastosować nowsze zdjęcia. Jeśli na stronie nie są stosowane specjalistyczne zdjęcia czy grafiki można dokupić nowe zdjęcia w jednym z banku zdjęć.

W pierwszej fazie wykonywany jest projekt wstępny. Jest to w pełni działająca strona internetowa  składająca się ze strony głównej i jednej lub kilku podstron. Klient otrzymuje link do projektu i może zapoznać się z nią i ocenić czy strona internetowa. Będzie działała na komputerze, tablecie i smartfonie.

Po zapoznaniu się z projektem klient zgłasza uwagi do projektu i na ich podstawie wprowadzane się poprawki i zaproponowane ulepszenia strony internetowej. Na dalszym etapie zostają wprowadzona na stronę pozostałe treści. Po ostatecznej akceptacji strona www zostaje podmieniona w miejsce obecnej.

Modernizacja strony www cena przebudowy

Po zakończeniu sporządzane jest zestawienie, które można porównać z ofertą. Jeśli zakres prac był większy, to ostateczna kwota się zwiększy. Każdorazowo, gdy zakres prac zaczyna odbiegać od założeń oferty klient jest o tym informowany i pytany o zgodę na zmianę ceny. W większości przypadków jednak cena pozostaje zgodna z pierwotną ofertą.

Jesli interesuje Państwa modernizacja strony www, to zapraszam do zapoznania się z ofertą i ceną tworzenia stron internetowych.

Przykłady

Przykłady - modernizacja stron cena
Przykłady - przebudowa stron cena

Ostatnie wpisy z naszego bloga